Vplyvom dnešného trendu, kedy prevláda kvantita nad kvalitou a nízka cena nad životnosťou človek viac menej kupuje „dočasné riešenia“. Respektíve produkty, ktoré ho nalákajú nízkou cenou, pričom kvalitatívna stránka ide bokom. Výnimku v tomto smere netvorí ani kategória spánok a voľba vhodného matraca.
Výsledkom je následne fakt, že niektorí ľudia (a nie je ich málo) spia na nekvalitnom matraci, respektíve na takom, ktorý sa rýchlo preležal a v súčasnosti je nepohodlný. Tým pádom sa ani nedokáže prispôsobiť našej obľúbenej polohe pri spánku, nášmu telu a „zapamätať si ho“, ako je to napríklad v prípade kvalitných matracov z pamäťovej peny. V opačnom prípade je pravdepodobné, že sa dostaví absencia plnohodnotného spánku a odpočinku, rovnako ako aj bolesť svalov či chrbta.Žena spí v posteli.jpg

  • Pri kúpe matraca by sme teda vo všeobecnosti mali počítať s jeho životnosťou na cca 8 rokov, čo je pomerne dlhodobá perspektíva.

Na každého z nás pravidelne doľahne únava vplyvom rôznych, či už pracovných, sociálnych alebo iných vplyvov. A zakaždým si naša fyzická ako aj psychická kondícia doslova pýta kvalitnú regeneráciu. A tú je možné najlepšie dosiahnuť nočným spánkom v doporučenom intervale cca 7 až 9 hodín, u detí je však vítaný častejší spánok, nakoľko sú vo vývoji. Rovnako sa musí u nich hľadieť na kvalitu spánku, ktorú dokážu zabezpečiť matrace pre deti Segum.sk. Výsledkom je schopnosť sviežo a s dostatkom energie vykonávať všetky procesy, ktoré pre nás nový deň nachystal. Dostatočne prespatý sa zobúdzame s lepšou náladou a tendenciou byť aktívnejší.Detská posteľ, medvedík.jpg
Naopak v opačnej situácii, kedy býva spánok pravidelne nekvalitný sa väčšinou zobúdzame bez nálady ako aj so „schopnosťou“ rýchlejšie sa vystresovať či vytočiť. Tým ráno rozhodne dobre nezačína a vieme, že práve toto denné obdobie dokáže byť z hľadiska našej efektivity počas celého dňa kľúčové.