Využili sme nízku cenu leteniek na konci mája a zároveň sme sa vyhli náporu turistov, ktorý začína koncom júna.  Na spoznávanie ostrova sme mali len 5 dní a preto sme si starostlivo vybrali miesta, ktoré chceme vidieť. Po pristátí v hlavnom meste ostrova Kerkyre sme sa rozhodli pozrieť si jeho centrum.  Samozrejme, že sme chceli vidieť aj zopár známych pamiatok, ale celková atmosféra mesta nás tak očarila, že sme pol dňa len tak blúdili úzkymi uličkami, obdivovali architektúru a vychutnávali výbornú kávu v početných kaviarničkách. Napokon sme však navštívili aj nejaké tie pamiatky. Ako prvá to bola Stará pevnosť .

korfu

Výhľad z pevnosti bol dychberúci -Iónske more z jednej strany a centrum mesta z druhej. Naozaj sme nevedeli kam skôr pozerať.  Nasledovala prehliadka Novej pevnosti v blízkosti hlavného námestia Esplanáda, ktoré je lemované množstvom pamiatok z benátskeho, či francúzskeho obdobia ostrova. Kerkyra je známa aj množstvom kostolov, my sme si boli zapáliť sviečku v najznámejšom z nich zasvätenom patrónovi ostrova Spyridonovi.  Do hlavného mesta sme sa vrátili aj posledný deň nášho pobytu a stihli sme prehliadku kláštora Vlachérna, ktorý je obklopený morom a dá sa z neho dostať krátkou plavbou na Myší ostrov známy aj tým, že na ňom žila rakúska cisárovná Sissi.

řecko

Samozrejme, že sme si počkali aj na pristávanie lietadla na miestnom letisku, ktoré má najkratšiu pristávaciu dráhu v Európe a tak sme mali doslova pocit, že sa môžeme dotknúť  podvozku.
Ďalšie dni sme strávili premiestňovaním po ostrove v požičanom aute. Požičovní ja na ostrove neúrekom a ceny sa pohybujú od 25 € na deň.  Okrem vylihovania na krásnych plážach, ktorých je na ostrove neúrekom, sme nemohli vynechať prehliadku letného sídla cisárovnej Sissi, palácu Achillion. Jednu noc sme prespali v mestečku Benitses, z ktorého sa dá k palácu dostať krátkou prechádzkou.  Dvojposchodový palác je plný nádherných sôch a obrazov. Najkrajšia je však záhrada v okolí paláca a neopísateľný výhľad na more a ostrov.
Nočný život a krásnu pláž sme si plnými dúškami užívali v stredisku Sidari, ktoré sa nám zdalo najvhodnejšie na strávenie dlhšej letnej dovolenky.  Najväčšou atrakciou tohto miesta je Kanál lásky. Podľa legendy zaľúbený pár, ktorý prepláve kanál, zostane spolu už navždy.  Iná vraví, že ak chce dievča získať chlapca, musí kanál preplávať zavčasu ráno a celý čas myslieť na svojho vyvoleného. Dokonca aj v máji je však kanál plný zvedavcov a fotografov.

přístav

Keďže sme chceli preskúmať aj pláže ostrova, ktorých je tu viac ako päťdesiat, boli sme sa pozrieť na mnohých. Najviac sa nám páčila pláž už v spomínanom Sidari a pláž Paleokastritsa. Malou loďkou sme sa boli pozrieť do jednej z jaskýň, ktorých sa v Paleokastritse nachádza viacero.  Veľmi zaujímavá je aj pláž  Logas beach, ktorá je vsadená medzi útesmi a vedie k nej úzka strmá cestička. Pláž je tak trošku adrenalínovým zážitkom, keďže občas sa na pláž zrúti zopár kameňov a skál z útesov.