Postaviť nejakú budovu či dokonca celý komplex nie jednoduchá záležitosť. Vyžaduje si to vedomosti z oblasti stavebníctva a architektúry, no to je len zlomok toho, čo musí brať architekt do úvahy, keď premýšľa nad projektom väčšieho rozsahu. Na Slovensku sa tvorbe projektov venuje veľa architektonických ateliérov, medzi nimi aj Uhliarik Architects s.r.o.

Rozostavaný dom pre nového majiteľa

Ateliér Uhliarik Architects s.r.o. je reprezentantom architektov, ktorí zastrešujú projekty širokého spektra od verejných či privátnych stavieb až po obchodné a komerčné budovy. Venujú sa aj návrhom interiérov obytných domov, súkromných víl a rezidencií a podobne. Slovenský architekt sa vo svete určite nestratí, a príkladom môže byť aj Marek Uhliarik, ktorý je známy individuálnym prístupom ku každému projektu, má záujem na vytvorení nadčasových, premyslených a čistých línií diela, pri ktorom spája eleganciu, funkčnosť, komfort a jeho výnimočnosť pri výbere kvalitných materiálov, ktoré sa snaží zakomponovať do prostredia s maximálnou citlivosťou a s dôrazom na efektivitu a gracióznosť celého diela.

Diela z tohto architektonického ateliéru sa dostávajú na titulky a do časopisov či kníh z oblasti dizajnu, projektovania a architektúry. Klienti architekta hovoria ako o ochotnom diskutovať o projekte kedykoľvek, diskusie s ním sú vecné, pri nich slovensky architekt prijíma aj názor opačnej strany, všetky argumenty berie do úvahy, zvažuje a svoje predstavy citlivo prezentuje klientom. Prináša inovatívne riešenia, ktoré sú zároveň praktické a dokonalo dokáže vystihnúť potreby zákazníka, pre ktorého dielo tvorí. Estetická hranica mu však nedovolí vytvoriť niečo, s čím nie je úplne stotožnený, takže návrhy predkladá v súlade a rovnováhe s každým iným názorom.

Stavba sa začína projektom

Realizácie návrhov tohto architekta hovoria sami za seba, sú spojením estetiky a praktickej stránky, nadčasovosti, prepracovania do posledného detailu, čo poukazuje na jeho jasnú predstavu o tom, ako by malo konečné dielo vyzerať. Každý záujemca o kvalitný projekt a modernú stavbu by sa mal zveriť do rúk takému kvalitnému architektovi ako je Marek Uhliarik.