Prakticky žiadne schodisko nie je kompletné bez spoľahlivého zábradlia. Práve naopak, ide o jeho dôležitú súčasť, ktorej hlavnou prioritou je naše bezpečie, avšak nielen to!

Vonkajšie zábradlie

Súčasné typy zábradlí ako nerezove zabradlie LMmont totiž okrem tejto priority poskytujú tiež dlhé roky atraktívny dizajn, ktorý nepodlieha viditeľnému opotrebeniu a to všetko pri nízkej náročnosti z hľadiska údržby.

Ak by sme tento typ porovnali so zábradliami z iných materiálov, ako napr. z dreva alebo kovu, v prospech nerezovej ocele či antikory by hovorilo niekoľko výhod a pozitívnych stránok. Tá najzákladnejšia vyplýva z už spomenutej minimálnej údržby a hlavne v prípade interiérov by mala vydržať v nemennom stave minimálne 50 rokov. Tým pádom vravíme tiež o jej dlhej životnosti, respektíve odolnosti tohto materiálu a jeho dizajnovej stálosti po niekoľko desaťročí.

Zábradlie, schody

Určitá údržba je ale samozrejme vítaná. Preleštením zábradlia špeciálnymi prípravkami si bude nerez uchovávať lesklosť. Rovnako je vhodné spomenúť, že nie každá nerezová oceľ poskytuje rovnaký stupeň odolnosti proti hrdzaveniu. Je preto potrebné prevedenie a typ nerezového zábradlia prispôsobiť a robiť rozdiel v tom, či chcete tento prvok natrvalo umiestniť do interiéru alebo naopak do exteriéru a vonkajších častí. V prípade exteriéru musí byť antikora odolnejšia voči drsnejším podmienkam, a to napríklad voči dažďu.

  • Každopádne ide o prvok, ktorý na rozdiel od iných dostupných alternatív netreba lakovať, má vysokú životnosť a okrem toho poskytuje dostatočne luxusný a štýlový dizajn, ktorý je dlhodobejším trendom a má tendenciu ním zostať aj v budúcnosti.
  • Nákupná cena, respektíve investícia sa v tomto prípade môže zdať vyššia, no dlhá životnosť a minimálna potreba údržby túto cenu v dobrej miere vykompenzujú.
  • Nezískame len spoľahlivý bezpečnostný doplnok na schodisko či balkón, ale tiež atraktívnu dizajnovú súčasť, ktorá okolitý priestor zmodernizuje.