V dnešnom svete, kde máme málo času na všetko sme nútení využívať rôzne služby. Niektoré služby tu boli už dávno, využívali ich naše mamy a dokonca aj babičky:

fén

  • Krajčír
  • Obuvník
  • Pekár
  • Stolár
  • Murár
  • Drotár

 
a iné. Niektoré vymizli. Drotára už dávno nemáme a poznáme ho iba z rozprávania a z filmov.
Mnohé prežili aj keď sa využívajú menej. Napríklad  krajčírka. Dnes už málokto si dáva šiť šaty na mieru. Nosíme si ich k nej skôr upraviť, skrátiť. Rovnako obuvník. Len málo ľudí si dáva šiť topánky na mieru a veru už len niekoľko obuvníkov to aj dokáže. Nevymrelo toto povolanie ešte,  využívame ho však skôr na opravu.
 
Niektoré remeslá a služby pretrvajú ešte veľmi dlho. Viete si predstaviť svoj deň bez chleba?
Už ho málokto a málokedy pečie veru doma. Vbehneme do obchodu a vyberieme si ten, čo nám chutí. Nie ten , ktorý sa len zmrazený donáša do veľkých obchodných reťazcov. Ten, ktorý nádherne vonia a chutí nám už veľa rokov. Ten, ktorý má u nás tradíciu. Pekári určite prežijú!
 
Ktorá žena si nepraje byť krásnou? Korunou hlavy sú vlasy. Chceme ich mať pekne upravené, ostrihané, zafarbené. Mení sa len tvar účesu, druh struhu, prípadne farba. Kaderníčka ale ostáva kaderníčkou. Čoraz viac žien navštevuje aj kozmetičku. Chceme vyzerať lepšie, mladšie. Z časopisov a médií nám  podsúvajú akýsi model krásy. . Vyzeráme pomaly všetky rovnako..
Ozdobou ženy sú aj dlhé prsty a pekná manikúra. Dĺžku prstov ovplyvniť nevieme, ale úpravu nechtov áno, Využívame teda aj tieto služby. Ani tá najkrajšia topánka nám nepomôže, keď zanedbáme starostlivosť o nohy a nechty na nohách. Prichádza čas na pedikúru., ďalšia služba, za ktorú míňame peniaze.

líčení
 
Chceme byť fit, chceme mať pekné postavy. Ruky si podávame a osobným trénerom dúfajúc, že budeme ako tie krásky zo seriálov.
 
Služby v domácnosti využívame tiež čoraz častejšie. Tu sa vraciame rady do obdobia spred niekoľko sto rokov. Máme vlastné upratovačky, záhradníka, pestúnku k deťom..
 Paradoxom je ,že čí je peňazí viac, čím menej žena pracuje- tým viac využíva tieto služby. Viac sa venuje iba sebe. Je to správne?