Zbavte sa žuvačky
Ak dostanete žuvačky na svoj koberec, môže byť takmer nemožné ich dostať von. Existuje však cesta. Vezmite z mrazničky niekoľko kociek ľadu a umiestnite ich vedľa lepkavej gumy, až kým ju nezmrazíte. Malo by to trvať asi 30 sekúnd. Akonáhle bude žuvačka zmrazená, bude úplne tuhá. Použite lyžicu, aby ste ju zdvihli (nemali by ste používať ruky, pretože by ste ju mohli roztaviť) a pokúsiť sa odtrhnúť alebo odstrihnúť prameň vedľa žuvačky. Nemalo by to byť viditeľné, pretože je to malá oblasť.

vysavač

Odstráňte sviečkový vosk z koberca
Sviečky sú dokonalé, ak chcete vytvoriť romantickú náladu, ale môžu nechať za sebou škaredú známku. Ak ste vyliali nejaký ten vosk na koberec, nemali by ste sa obávať. Je ťažké ju vytiahnuť po vysušení, tak vám odporúčame aby ste ju znova zohriali. Aby ste to mohli urobiť, musíte použiť žehličku cez ktorú dáte látku. Vložte žehličku na vosk, až kým sa nezohreje a môžete ho odškriabať maslovým nožíkom. Potom položte papierový uterák nad toto miesto a žehlite papier. Vosk sa roztopí a dostane sa na papierový uterák. Uistite sa, že používate biele uteráky a nie farebné, pretože teplo môže prenášať farbu na koberec.

koberec

Holiaci krém je zázračné riešenie
Pravdepodobne by ste neočakávali, že holiaci krém bude jedným z najlepších riešení na čistenie kobercov, ale je to skutočne pravda. Môže sa dostať takmer na každú škvrnu. Jediné, čo musíte urobiť, je aplikovať holiaci krém na škvrny a nechať ho pôsobiť asi 30 minút. Potom použite bielu látku, aby ste ju odstránili a nakoniec použite vodu a roztok octu, aby ste ju vyčistili poriadne. Utrite ho nejakou látkou. Ak to nefunguje, možno budete musieť vyskúšať firmu ktorá vám už s tým pomôže, pretože existuje veľa služieb, ako je čistenie kobercov, ktoré dokážu tu špinu dostať z koberca.

děti na koberci

Dúfame, že sa vám tento článok páčil a taktiež, že sme vám pomohli.