Kam sa vybrať na dovolenku ? Všetko je vecou peňazí, chuti cestovať a od nášho vkusu.
Aj v sezóne 2019 bude zaiste prevládať počet dovoleniek absolvovaných leteckou dopravou, ako dopravou autobusovou. Počet dovolenkárov prepravujúcich sa autobusmi prudko každý rok klesá. Už aj máloktoré cestovné kancelárie majú takýto druh dovoleniek v ponuke.

jeskyně

Tí čo cestujú na letecké dovolenky – pozor- v sezóne 2019 sa bude lietať na dovolenky menším počtom lietadiel ako vlani. Treba sa teda s kúpou naozaj poponáhľať, lebo pobytov počas hlavnej sezóny bude menej. Potešia sa ale tí, ktorí cestujú pred sezónou a po sezóne- tu nám pribudol počet termínov- nie lietadiel.
Cestujúci z Bratislavy majú opäť širšiu ponuku ako ľudia z východu. Z Košíc nám každoročne ubúda počet destinácii.

Aj keď sa letisko v Košiciach vychvaľuje skvelými číslami v počte prepravených osôb- situácia nie je rúžová. Zaniká spojenie s Nemeckom. Ceny aj tak boli vysoké a neporovnateľné s Wizzairom- je ich treba opäť prilákať a vytvoriť im podmienky také, aby chceli lietať z Košíc.

Pre milovníkov Španielska je tu pre východniarov tiež zlá správa. Nebude sa z Košíc lietať nikam do Španielska- ani na pevninu, ani na ostrovy.
Albánsko sa celkom uchytilo v povedomí našincov- no aj tu je rana pre východniarov- nebude sa lietať z Košíc !
„Des a hruza“ ako by povedali bratia Česi. Čo teda ostalo pre možnosť ísť letecky na dovolenku z Košíc ?

  • Bulharsko
  • Grécko- Kréta, Rhodos, Korfu
  • Turecko
  • Tunisko
  • Egypt
  • Cyprus

pláž
A ak som na niečo nezabudla- tak nič viac. Treba sa teda poponáhľať, lebo ani toto málo nemusí byť.
Kam teda ísť ? Odporúčam Cyprus- kým ho z Košíc nezrušia. Ceny ale nie sú ľudové. Ostrov je to nádherný- ale nadobúdacia cena zájazdu je pomerne vysoká- vzhľadom na platy na východe republiky, nie vzhľadom na tam ponúkané služby.
Jednotkou bude asi Turecko- ich pomer cena/ kvalita podľa mňa zvíťazí. Že aj to je drahé ? Tak vám ostáva milí moji Bulharsko, alebo Tunisko.