Zdravý životný štýl sa premieta do všetkých oblastí nášho bytia. Snažíme sa zdravo jesť, hýbať sa, športovať, vyhýbať sa všetkému škodlivému a zbytočne sa nerozčuľovať a nestresovať sa. Ale vedeli ste, že naše zdravie ovplyvňuje aj prostredie, v ktorom sa pohybujeme a v ktorom žijeme?
kuchyň v domě
V zamestnaní si asi moc zmien dovoliť nemôžeme a tak by sme si mali dať záležať na vlastnom dome, či byte, kde bývame. Tam sa môžeme realizovať a vytvoriť si také prostredie, ktoré bude pre nás príjemné a hlavne zdravé. Niekoľko malých rád prinášame.
 
Staviame
–        Ak si staviame svoj vlastný dom a vyberáme aj pozemok, je potrebné vyberať stavebné miesto v lokalite s nenarušeným zemským poľom a tam, kde sa nevyskytuje príliš radónu.
–        Ak máme na výber z niekoľkých pozemkov, vyberajte vždy ten, ktorý je vzdialenejší od príjazdovej cesty.
–        V projektovej dokumentácii nezabudnite situovať spálne na východnú stranu domu a obývacie izby naopak na stranu juhozápadnú.
 
Bývame
–        V byte, alebo už postavenom dome, už tak ľahko nejde jednotlivé miestnosti rozdeliť podľa svetových strán a tak je potrebné sa zamerať na ďalšie vplyvy.
–        Pozor dávajte hlavne na rozmiestnenie elektrospotrebičov. Chladnička, mraznička, čerpadlo, elektrická rozvodná skrinka by mala byť čo najďalej od miesta Vášho odpočinku. Pokiaľ to ide, na noc pomocné elektrické zariadenia vypínajte. V miestnosti kde spíte, pamätajte, že lampy, lampičky, rádiá, televízie, elektrické hodiny a iné elektrospotrebiče by mali byť čo najďalej od hlavy.
 
Maľujeme
–        Tmavšie farby pohlcujú svetlo, priestor je potom nielen temnejší ale aj opticky menší, svetlá farba naopak priestor zväčšuje.
–        Tmavé farby naviac vzbudzujú pocity stiesnenosti, biele alebo veľmi svetlé farby naopak priestor otvárajú.
 panoráma města
Vetráme
–        Pre zdravé bývanie je veľmi dôležitá technika vetrania. Prvé, čo by ste mali urobiť hneď ráno, keď vstanete, je otvoriť okno a nechať aspoň 10 minút vyvetrať. A rovnaké by to malo byť aj večer. Než pôjdete spať, spálňu riadne vyvetrať.