Máme na výber dve cesty. Buď sa budeme venovať rockovej hudbe, alebo nás skôr zaujmú elektronické prvky. No dnes už v oboch prípadoch potrebujeme mixážny pult. Pokiaľ teda máme v pláne pekne si privyrobiť na oslavách, festivaloch, koncertoch, či rôznych iných podujatiach. O hudbu a hlavne tvorcov hudby bude záujem vždy, pretože vždy sa nájdu i dôvody na zábavu či oslavu.
Aké mixážne pulty teda máme na výber?

muzika

Mackie ProFX4V2
Ide v podstate o produkt, ktorý je zložený z viacerých pultov, ktoré sú vybavené predzosilovačom Vita a enginom ReadyFX, ktorý slúži na tvorbu efektov. Jedná sa o sadu zloženú zo štyroch pultov.

Predzosilovač Vita slúži na vytvorenie skvelej kvality a hlasitosti hudby, ktorú mixujeme. Preampy Vita bránia i tomu najmenšiemu poškodeniu kvality, či šumu. To je pri živých vystúpeniach veľké plus.

Ready FX slúži k vyvolaniu FX efektov, ktoré sa perfekne hodia pre vystupovanie naživo. Dodajú tú správnu atmosféru mixovania naživo pri zábave v plnom prúde. Engine Ready FX obsahuje spolu až 16 voliteľných efektov.
Mackie ProFX4V2 disponuje i vstupom pre zapojenie gitary, či basgitary, 2 x vstupom na koncovky typu Jack, 2x XLR vstup a RCA vstupom pre stereo zvuk.
Okrem iného môžme k tomuto produktu na mixovanie pripojiť i monitor a slúchatká.
Na pultoch vidíme i grafický ekvalizér, ktorý nám zjednoduší našu prácu.

mix

Mackie Mix8
Je o niečo lacnejšia alternatíva, ktorá stojí maximálne 100 eúr. Za spomenutie určite stojí jeho kompaktnosť. Vstupy, z ktorých sa tento produkt skladá nám umožňujú nie len prehrávať hudbu, ale dokonca i ľubovovoľné náhranie zvukov, či hudby, čo následne môžme pripojiť k nášmu mixovaniu a vytvoriť zaujímavý hudobný projekt podľa našej tvorivej schopnosti. Pult má na výber až 8 kanálov. V tomto má dokonca plus pred produktom, ktorý som opisoval vyššie.