Nájsť tú správnu zlatú strednú cestu je občas veľmi náročné. Niekedy cez samé stromy nevidíme les a občas sa ocitáme v začarovanom blúdnom kruhu z ktorého niet cesty von. Málokedy sú naše reakcie vyvážené. Väčšinou reagujeme buď prehnane vážne alebo naopak prehnane ľahostajne. Ani jedno ani druhé nie je dobrým riešením. Život je však občas veľmi komplikovaný a zložitý no a bohužiaľ, nikto nám nedal k nemu návod, ako ho žiť. Takže sa snažíme ako najlepšie vieme.

vafle

Vo všeobecnosti sa prikladá veľký dôraz na náš fyzický vzhľad. Z každej strany sme obklopovaní chudými modelkami, ktoré by mali predstavovať ideál krásy. Deje sa to stále dokola a jediné čo to spôsobuje, je nezdravý vzťah žien k ich postavám. Muži od vás čakajú, že budete vyzerať perfektne, dokonca aj obálka časopisu vám to nenápadne naznačuje. A potom každá strana v časopise a v reklamách. Nakoniec si uvedomíte, že to je všade okolo vás, kam sa len pozriete. Na internetových stránkach, plagátoch vylepených na autobusovej stanici, sociálnych sieťach v televízií – jednoducho všade.

Tento nešťastný trend doslova kope mnohé ženy k nízkemu sebavedomiu a pocitu menejcennosti, pocitu, že nie sú dosť pekné, dobré. Jednoducho čokoľvek. A k čomu to celé smeruje? K nezdravému vzťahu k jedlu. Ženy kvôli svojej postave začínajú padať do depresií, ktoré vedú buď k nekontrolovateľnému prejedaniu a teda nahradzovaniu jedla za iné činnosti v živote.

palačinka

Alebo práve naopak, k nechuti k jedlu a chápaniu ho ako niečo zlé. Jedno horšie ako druhé, však? Tento nezdravý vzťah k jedlu nie je ničím iným, ako následkom psychických ťažkostí a komplexov. Je to jednoducho a jasne prenesenie jedného problému do druhého.
Ak proti tomu bojovať? Skúste si nájsť v živote koníček. Činnosť, ktorá vás bude baviť a napĺňať. Ak bude vaša hlava zaneprázdnená, nebudete toľko zbytočne premýšľať. A v prvom rade, verte, že nikto nevyzerá tak, ako dievčatá na obálkach časopisov.