To, že ste mladá a máte peknú postavu netreba zdôrazňovať, ak je to naozaj tak. Mnoho mladých žien však dáva prednosť vyzývavému štýlu, ktorý kopíruje všetko len nie eleganciu a gráciu. Tie sú vyžadované na stretnutiach, ktoré nemôžeme zahrnúť nikde inde ako do sekcie spoločenských. Nejde pri tom o obyčajné stretnutie s kamarátmi či výlet v piatok večer na diskotéku. Aj keď možno nechcete počúvať rady vašej matky, pri určitých veciach sa to viac než oplatí.

žena

Svadba a krstiny
Udalosti, ktoré sa síce ako formálne berú, no ak so svojou rodinou trávite každý druhý víkend, možno vám to už tak ani nepripadá. Aj tak sa ale v prípade svadby či krstín úplne neodväzujte. Nikdy nevoľte sukňu, ktorá by bola nebezpečne vysoko nad kolenami. Päť centimetrov nad by malo byť to pravé. Ak sa rozhodnete svoj outfit ozvláštniť, zabudnite na populárne šaty z dvoch kusov, pričom ten horný odkrýva brucho. Môžete byť v akejkoľvek forme, no aj tak je to nevhodné. Samozrejme treba počítať s tým, že budete v kostole, kde je to ako ináč,
neprístupné.

milenci

Spoločenské podujatia
Pod túto kategóriu môžeme zahrnúť všetko od návštevy divadla až po formálne prijatie u advokáta až po prezidenta. V takomto prípade majte šaty vždy jemnej farby, aby zbytočne nekričala. Okrem toho by ste mali mať dlhý rukáv alebo sako, aby ste nemali odhalené plecia. Samozrejmým trapasom je tiež otvorená špička v topánka. Zvoľte klasické jednoduché lodičky, či už matné alebo lesklé.

Myslite na svoj vek
Ten ovplyvňuje čo si na seba môžete dať bez obáv a naopak čoho by ste sa mali strániť. Zabudnúť by ste mali na celočierne šaty ako aj na celé biele. Tieto farby sa nehodia a sú často neprístupné, okrem pohrebov. Ak máte svoj vek, látku by ste mali voliť zaujímavejšiu a pritom elegantnú. Naopak, mladším ročníkom stačia jednoduché strihy a látky, ktoré budú ozvláštnené farbou. Starší nemusia mať rešpekt pred strihom pod kolená, no vyhnite sa odhaleným pleciam.