Takmer všetko na čo si len vieme pomyslieť tu už raz bolo, geometrické tvary, pastelové farby, kožúšky, vintage topánky, široké džínsy…je toho omnoho viac. Móda sa neustále točí ako na kolotoči. Prečo je to tak? Myslím si, že oblečenie kedysi bolo nie len oveľa krajšie, prepacovanejšie a štýlovejšie, ale aj oveľa viac kvalitnejšie. Je to jednoducho tak – niekedy išli viac o kvalitu, ako o kvantitu, to sa však už o dnešnom svete tak sebavedomo prehlásiť nedá. Móda sa neustále vracia a kúsky sa vracajú v podobe vintage, ktorý je dnes taký veľmi populárny, áno presne tak, aj mladí už dávno pochopili, že niekdajšia móda stála za oveľa viac, ako tá dnešná novodobá.

výraz

To, že sa oblečenie neustále vracia teda nie je len tak, pre nič za nič. Väčšina módnych trendov, ktorý však nikdy nevyjdú z módy už bolo dávno vymyslených. Ide o klasické, staré a dobré kúsky, ktoré jednoducho nepoznajú čas.
Či už ide o kabelky, kožuchy, topánky, doplnky, sukne, šaty, džínsy, podkolienky, á-čové sukne, topánky na platforme, alebo rebrované roláky, v doplnení s pestrými a žiarivými farbami. Predveďme si teda pár z nich:

lady

  • Topánky na platforme – osobne mám tento kúsok veľmi rada a o sa týka topánok na vysokom podpätku, iné ani nenosím, dokonca aj pri mojich obľúbených teniskách vyhľadávam skôr také ktoré majú vyššiu platformu. Nedám na ne dopustiť, chodí sa mi v nich oveľa lepšie ako v topánkach s nízkou podrážkou.
  • Sukňa sem, sukňa tam –sukne sú kúskom, ktorý bude navždy moderný, akékoľvek strihy a akékoľvek dĺžky, farby sú tiež všemožne povolené. Kárované „školské“ sukne, alebo sukne s akýmkoľvek geometrickým tvarom vedia vždy účinne zachrániť „nemám si čo obliecť“ situáciu.
  • Kabelky –čím menšie, tým viac retro. Veľké kabelky sú výstrelkom novej doby, kedysi sa také moc nenosili. Malé kabelky sú praktické a šikovné, samozrejme, ak nejdete na dovolenku a potrebujete si do nej zbaliť veľa vecí.