V prípade, že máte pekné a pevné nechty, nie je potrebné míňať peniaze a čas na návštevy salónov. Prirodzenosť sa nosí nielen v móde, ale aj na rukách. Neexperimentujte s umelými, gélovými alebo akrylovými nechtami. Spravte si peknú manikúru v pohodlí domova.

manikůra

Vizitkou ženy sú pekné ruky a upravené nechty. Nie je to zložité kúzlo, ale zopár jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu k pekne nalakovaným nechtom. Základom manikúry, ktorá vám vydrží aj niekoľko dní, sú dobre vyčistené a odmastené ruky. Na mastných nechtov vám lak držať nebude alebo sa na ňom vytvoria nepekné pukliny a bublinky. Myslite aj na vybrúsenie nechtov do požadovaného tvaru a úpravu odstávajúcej kožičky okolo nich. Kožičku nikdy nestrihajte, nedajbože netrhajte, je ju potrebné jemne zatlačiť. Pred lakovaním si pripravte všetky potrebné veci blízko seba. Nie je nič nepríjemnejšie ako odbehovať a riskovať tak poškodenie čerstvého náteru.

Nezabúdajte na podkladové laky. Tie nielenže ochránia necht pred zafarbením od laku, ale aj zaistia dlhotrvajúci efekt. Podklad vyhladí povrch a lak sa bude lepšie nanášať. Dajte si záležať hlavne na okraji nechta, ktorý je najviac náchylný k poškodeniam a odlupovaniu laku. Čo sa týka vrstvenia farebné laku, iste ste si všimli, že jedna vrstva nikdy nestačí. Farba nie je dostatočne výrazná a na niektorých miestach sa tvoria priesvitné plochy. Je preto potrebné naniesť minimálne dve a maximálne tri vrstvy laku. Viac vrstiev veľmi pomaly schne a rýchlejšie sa olúpe. Na manikúru si nájdite dostatok času.

pomůcky na manikúru

Každú vrstvu nechajte poriadne zaschnúť a až potom nanášajte ďalšiu. Výborné je, že na trhu nájdete veľké množstvo farieb rýchloschnúcich lakov a s nimi je celá procedúra ešte pohodlnejšia. Nikdy nezabúdajte na fixačný lak. Práve ten vám zaručí peknú farbu bez odlupov na dlhý čas. Niektoré sú s gélovým efektom a nechty vám budú žiariť ako zo salóna. Dokonca ho môžete naniesť aj cca. po troch dňoch opätovne. Uvidíte, že vám takto manikúra vydrží aj desať dní.