V 90tich rokoch sa tento fenomén zatiaľ len rozbiehal. Už vtedy začalo internet využívať pár začínajúcich firiem. Lenže vtedy to nebola lacná investícia. Kompletná kvalitná PC zostava s Windowsom 98 SE a pripojením na internet vyšla človeka aj 100 000 Sk. Internet už bol populárny medzi niektorými firmami, bohatými ľuďmi a počítačovými nadšencami, ktorý by do tohto vynálezu vrazili aj všetky svoje úspory.
život s internetem
Lenže stále to bola zatiaľ menšina našej spoločnosti. V roku 2000 využivateľov internetu pribudlo, no do roku cca 2006 sa stáva populárnou pomôckou. Od roku 2010 neodmysliteľnou pomôckou. Keďže už internet máme zapojení skoro všetci, má teda každý z nás veľa možností širokého zamerania. Poďme sa teda spoločne na niektoré pozrieť.

•        Založme si vlastnú webovú stránku, pridávajme super zaujímavé príspevky na populárne stránky, zaujmime na sociálnich sieťach, alebo vyhrávajme nad ľuďmi z celého sveta v multiplayerových hrách. Áno internet nám dávam možnosť zaujať svet. Nie je to samozrejme také ľahké ako to opisujem, ale cesta určite vedie aj týmto smerom. Zoberme si takého uživateľa PewDiePie. Zarobil pomocou jednej populárnej webovej stránky milióny, stal sa populárnym a stále pokračuje. On už zrejme nebude odkázaný chodiť na 12 hodín do práce, ktorá ho nebaví. Má prácu- zábavu. To je snáď sen každého človeka.

•        Vybavujme veci on- line. Hľadáme určitú firmu, službu, prácu, inzerát? Alebo tieto možnosti poskytujeme my? V oboch prípadoch je veľmi jednoduchým pomocníkom internet. Naviac na internete náš záujem, či ponuku nájde najviac ľudí.

•        Sú naši známi v zahraničí? Chceme si zadarmo pokecať s kamošmi? Alebo hľadáme vážnu známosť? V tomto nám pomôžu sociálne siete, pomocou ktorých sa môžeme kontaktovať s ľudmi z celého sveta.
digitální zobrazení
•        Nakupujme on- line. Na internete nájdeme vždy najširší výber produktu, ktorých hľadáme. Stačí kliknutie a na druhý deň príde kuriér s našim vysnívaným produktom. Na internete môžete takisto porovnávať ceny Vami hľadaného tovaru.