»          Začnite hneď od samotnej kultúry nášho hlavného mesta. V našom hlavnom meste môžete vidieť rôzne zaujímavosti ktoré stoja za pozretie. Hneď prvou zastávkou musí byť Bratislavský hrad je kráľovský palác ktorý panorámou   hlavného mesta. Môžeme ho nazvať prvým hradom na Slovensku ktorý sídli na úpätí rieky Dunaj v centre mesta. Do Bratislavského hradu sa dá dostať počas celého roka , od ráno do večera. V areáli hradu je nádherný výhľad na mesto ktorý okúzli nájme vo večerných hodinách .

bratislava
 
Určite nemôžeme zabudnúť spomenúť aj Devínsku hrad ktorý je zároveň múzeum . Devínsku hrad bol spojený z kniežaťom Rastislavom ktorý bol pánom Devínskej hradu. Okrem Devínskeho   hradu si môžete  pozrieť aj  múzeum ktoré sa v ňom nachádza. V tomto hradu si môžete pozrieť ako vyzeral hrad v praveku. Nájdete tam rôzne archeologické zbierky a dozviete sa všetko o histórii a vzniku hradu Devín.

slovensko
 
»          Pokiaľ máte radi vyhliadky môžete sa poprechádzať po moste Slovenského Národného Povstania. Táto vyhliadka po meste prináša nádherný výhľad na mesto , Bratislavský hrad a krásne okolie ktoré si môžete pozrieť vďaka ďalekohľadu.
 
Máte radi históriu ? Čo tak sa pozrieť do múzea ? V Slovenskom  Národnom múzeum si môžete pozrieť rôzne archeologické či zberateľské predmety a kultúrne dedičstvá  ktoré si musíte pozrieť. Je vhodné pre všetky vekové kategórie a je otvorený počas celého dňa.
 

město
 
»          Máte radi zvieratá , čo tak sa pozrieť do zoologickej záhrady. Zoo v Bratislave sa nachádza v dvoch častiach a to v Mlynskej doline a časti Karlová Ves. Tieto dve časti majú dokopy 85 hektárov a nájdete tam viac ako 157  druhov zvierat.
 
Centrum mesta
Ak máte radi nakupovanie z alebo sa chcete zastaviť na kávičku v v Tom nebude žiadny problém. Okrem malých obchodov v centre mesta nájdeme aj veľké nákupné centrá v ktorých nájdete všetko čo potrebujete.