Ceroc je v Británii a aj v iných krajinách veľmi populárny. Sú to lekcie tanca so zjednodušenými  pohybmi, ktoré sú prebrané z iných tanečných štýlov. Nie je pri ňom potreba odrátavať rytmus a netreba sa veľmi starať o kroky, rýchlo ho zvládnu aj začiatočníci.

tango

Tento tanečný štýl pre páry vznikol v roku 1980 a tancoval sa v klube v Londýne. Názov pochádza z francúzskeho C‘est le roc , čiže „je to rock“ zo slova „rock n roll“. Postupne sa začal tancovať aj v iných mestách a v 90 rokoch bola zaregistrovaná ochranná značka Ceroc, ktorá je synonymom tanca a jeho výučby takým spôsobom, že ho zvládne každý. Ceroc je populárny nielen v Británii, ale aj v ďalších krajinách sveta, napr. na Novom Zélande alebo v Austrálii.

tanec

Typický Ceroc večer vo Veľkej Británii trvá aj 4 hodiny. Tanečnice sa postavia do radu oproti tanečníkom a nasledujú pokyny od inštruktora. Ten stojí na pódiu, aby všetci tanečníci mali dobrý výhľad, keďže ich je zvyčajne aj viac ako sto. Po precvičení tanečných pohybov sa partnerka presunie k novému partnerovi. Preto nie je potreba vlastného tanečného partnera ako pri iných hodinách tanca, keďže sa tanečníci neustále striedajú. Týmto spôsobom si začiatočníci zatancujú s tými pokročilými a rýchlo sa zdokonalia. Zároveň na každej lekcií sú po ruke tzv. taxi tanečníci, ktorí sa venujú začiatočníkom.

tancování

Priebeh večera je všade ten istý. Prvých 45 minúť je tzv. začiatočnícka lekcia, keď sa učia 3 tanečné pohyby. Učia sa individuálne a potom pospájané do krátkej choreografie sa zatancujú na konci lekcie. Potom nasleduje 15 minúť voľného štýlu (freestyle), keď každý tancuje podľa ľubovôle. Ďalších  45 minút je pre pokročilých, keď sa opäť učia 3 už zložitejšie pohyby. Celý večer uzatvára ďalší freestyle, ktorý môže trvať až 2 hodiny. Neplatí sa za jednotlivé lekcie ale za celý večer. Každý týždeň sa lekcie opakujú, v pondelok sa učia iné kroky ako v utorok, stredu a štvrtok. V piatok a cez víkend sa obyčajne organizujú freestyle večery.

Ceroc je večer plný zábavy a úžasné miesto na spoznávanie nových ľudí. Pri tanci sa tanečníci udržiavajú v dobrej kondícii a nálade.