Z hľadiska prílb pre motorkárov dnešný trh ponúka naozaj široký sortiment nielen z hľadiska značiek, ale tiež typov prevedenia, pričom každý z nich môže byť vhodnejší pre iný druh jazdy. Ak by sme sa však mali zamerať na jednu z najpopulárnejších volieb, musíme sa zamerať na výklopné prilby. Ide o praktickú, funkčnú a modernú verziu obľúbenú prakticky u viacerých typov motorkárov, a to od profesionálov a značku shark helmets až po milovníkov víkendovej jazdy. Rovnako ide o vhodnú voľbu pre skúsených jazdcov ako aj amatérov.

Motorkárka v parku, odstavená motorka.jpg

  • Rozdiel je samozrejme tiež v cenových kategóriách, avšak najdôležitejší je výber z hľadiska toho, aký štýl jazdy preferujeme a tiež by sme nemali podceňovať vnútorný komfort a výbavu či takisto kvalitu materiálu.

V nejednom prípade, a to najmä ak si chcete dať záležať na špičkovej kvalite, je vhodné prezrieť si určité recenzie, články a odporučenia motorkárov.
Odklápacie prilby: Ich praktická a funkčná stránka
Tento typ prilieb kvalitným spôsobom chráni celú hlavu motorkára, no napr. oproti integrálnej prilbe poskytuje najmä jednu špecifickú výhodu- veľmi jednoduché vyklápanie v prednej časti. Túto praktickú stránku určite mnohokrát oceníte, respektíve pri bežných činnostiach nemusíte zakaždým dávať prilbu dole z hlavy, ale stačí ľahké vyklopenie, ktoré zvládnete okamžite. Je to výhoda, ktorá je badateľná najmä po určitom čase. Za zmienku určite stojí tiež spravidla moderný dizajn typický ľahkým materiálom, čo v realite predstavuje ľahšie a pohodlnejšie nosenie. Predný kryt je navyše e možné vyklopiť len jednou rukou a prakticky kedykoľvek.

Jazdec na motorke, plamene.jpg

  • Ale samozrejme nesmieme zabudnúť spomenúť súčasné vybavenie „vyklápačiek“ ako napr. anténu, reproduktory či bluetooth konektivitu.

Toto je preto niekoľko dôvodov, prečo sa opisovaný typ teší popularite, rovnako ako stále širšiemu zastúpeniu na trhu.