V prípade kľúčov od auta sa môžeme stretnúť s rôznymi variantmi, a to z hľadiska ich prevedenia, resp. ich dizajnu. A tu so svojou obľúbenosťou a hlavne praktickou stránkou dominujú vystreľovacie kľúče.
Je to veľmi jednoduchý a pritom oceniteľný dizajn, ktorý oceníte hlavne pri ich pravidelnom nosení. A ako vieme, viacerí z nás nosia svoje kľúče do auta stále so sebou, preto oceníme práve tento patent. A je to spôsobené hlavne tým, že takýto kľúč je „vystreľovací“, teda v prípade záujmu sa ľahko zastrčí späť, je to šikovný a populárny dizajn, pretože hrot kľúča bude v tomto prípade schovaný v bezpečí.

auto klíč

  • Za prvé ho nebudeme cítiť pri nosení, za druhé predchádzame riziku, že by sme tento hrot poškodili, resp. zdeformovali, ak by o niečo zavadil, či ak by nám spadol na zem. Čo sa ako vieme, veľmi ľahko môže stať každému z nás.

Aby ste mali lepšiu predstavu o komfortnosti a funkčnej stránke takéhoto prevedenia, najlepšie sa dá porovnať s vreckovým, švajčiarskym nožíkom. Nosiť otvorený nôž v kapsách by samozrejme bolo nebezpečné a nekomfortné. Hrozilo by nám, že nás jeho hrot poškriabe, takisto by sa mohol hocikedy otupiť či zdeformovať. Ale ako vieme, nožík sa veľmi jednoducho schová späť, do svojho krytu, resp. do rukoväte a stane sa tak ľahko prenosným, v akejkoľvek situácii.
A na podobnom princípe funguje vystreľovací kľúč od auta.
Pre istotu si ale skúsme vlastnosti a hlavne výhody vystreľovacích kľúčov zhrnúť v týchto bodoch:

vystřelovací klíč

  • Z hľadiska ich nosenia vlastne so sebou neprenášate kľúč, ale len kryt. Kryt, v ktorom je takýto kľúč po celý čas bezpečne uschovaný.
  • Zabraňuje sa riziku, že by vám hrot zavadil o vrecká na košeli či v nohaviciach, rovnako je zabezpečený pre prípad, ak by vám kľúč vypadol, spadol na zem, či bol vystavený inej situácii, kvôli ktorej by sa zdeformoval.