Priaznivci jednej stopy vedia, že ich motorka zanecháva na asfalte jednu stopu, takže odtiaľ  pochádza názov jednostopové.
Dvojstopové vozidlá sú:

motorka

  • Autá
  • Autobusy
  • Traktory

Jedným slovom všetky dopravné prostriedky so štyrmi a viac kolesami, ktoré na ceste zanechávajú 2 stopy.
Priaznivci štyroch kolies sú vo väčšine, nakoľko motorky sú adrenalínová záležitosť nie pre každého. Jazda na dvoch kolesách chce totiž nielen odvahu , ale vyžaduje aj celého a zodpovedného človeka, perfektne ovládajúceho svoj stroj, pretože chyba v aute sa dá napraviť, alebo korigovať, na motorke urobíš chybu len raz.
Zástancovia aut tvrdia, že štyri kolesá sú štyri kolesá. Áno, majú pravdu. Ak sa na to pozeráte z tohto uhla pohľadu. Ide ale aj o to, kto je za volantom, alebo za riadidlami motocykla. Nezodpovedný hazardér v jednom i druhom prostriedku urobí rovnakú škodu.
Mnohí vnímajú motorkárov ako šialencov preháňajúcich sa na rýchlych strojoch, nedodržiavajúcich dopravné predpisy a spôsobujúcich veľa dopravných nehôd. Vnímajú to na základe prezentácii v médiach, televízii,  ktoré často ukazujú nehody motorkárov.

Koľko je však bláznov za volantom rýchlych aut? Určite viac. A jazdiacich nezodpovedne. Pri tom neovládané,  jednu tonu vážiace auto je určite potenciálne väčšie ohrozenie ako dvestokilová motorka.
Motorky sú hoby a vášeň, adrenalín, je to životný štýl. Len ten, kto jazdí na nej jazdil, alebo jazdí, prípadne to vyskúšal vie o čom je reč. Je to emóciach.
Je neskutočný relax a vypnutie po namáhavom dni sadnúť na motorku, zažiť ten super pocit zrýchlenia, keď sa musíte pevne držať riadidlá a zaprieť sa do stupačiek , aby spod vás stroj neušiel a cítiť na sebe vietor. Domov prídete zresetovaný a krotký ako baránok.

silnice

Môžete mať super nadupaný športiak, ale tento pocit nikdy nezažijete. Ste od okolitého sveta izolovaný a oddelený.
Čo majú spoločné autá a motorky? Nuž to, že za volantom jedného či riadidlami druhého musí sedieť zodpovedný jedinec, ktorý dodržuje pravidlá cestnej premávky a vie, že v opačnom prípade sa z neho stáva smrteľne nebezpečná zbraň.