Dnešná doba, to je samá digitalizácia a smart technológia. Samozrejme podstatnú úlohu v tom zohrávajú aj naše chytré telefóny. Na tých máme okrem možnosti volania a posielania SMS práv takisto prístup na internet a tie najrôznejšie aplikácie. Mobil je už vlastne taký vreckový počítač- ale nielen to. Pravidelne svoj chytrý mobil využívame aj ako fotoaparát.

Priateľky, selfie

Áno, poznáte to zrejme aj sami. Berieme to už ako samozrejmosť, že ak sa nám niečo páči, dané miesto alebo daný moment si automaticky odfotíme tým, že vytiahneme svoj smartphone, spravíme pár pohybov prstami a urobíme snímku. Tým pádom nám v mobile (ale aj v počítači) vzniká a ukladá sa množstvo snímok.

Schválne teraz skúste nájsť nejakú konkrétnu snímku, napr. z pred dvoch rokov. Našli ste ju? Asi nie, však? Nechcelo sa vám! Ale nebojte sa, to je v poriadku, takisto by sa mi nechcelo. Nie je to moc atraktívne prehľadávať hromadu počítačových súborov s príponou.jpg na konci. V realite to teda znamená, že hoci sme o tieto obrázky neprišli a máme ich uložené, napriek tomu nevenujeme čas a úsilie k tomu, aby sme si ich pravidelne prezerali, hlavne nie tie staršie, ktoré sú v galérii až kdesi na konci.

A je to trochu škoda. Viete, kedy by ste však tieto fotky mali skutočne na očiach a kedykoľvek k dispozícii? Ak by ste si ich dali vyvolať.

Fotka, koza

Ide o finančne nenáročnú investíciu, hlavne ak k tomu využijete vyvolanie fotiek zlava. Z vašich najlepších vybraných snímok si môžete nechať vytlačiť klasické papierové fotografie, ale aj fotografie na plátno alebo fotoobraz.

  • Obzvlášť atraktívne pôsobí práve fotoobraz z vašej vlastnej fotky, ktorý si potom môžete povesiť na stenu a ozdobiť tak svoj interiér fotkou, ktorá vám bude zakaždým pripomínať nejakú príjemnú etapu z vášho života.

Je ale len na vás, pre aký formát a pre aké rozmery výslednej fotografie sa rozhodnete.