Nejaký zaujímavý podnikateľský plán, ten by možno vedelo vymyslieť veľa ľudí. A je pravda, že veľa z nás má nejaké koníčky a nadania na určité veci, s ktorými by sa dalo obchodovať a ľudia by o vytvorené služby či dokonca produkty mohli prejavovať nemalý záujem. Keď si to takto povieme, začať s podnikaním pôsobí ako sen, ako niečo, čo by mohlo ísť tak hladko ako po masle. Prečo teda väčšina ľudí nepodniká?

Podnikateľ, oblek

Ono začiatok podnikania si pýta dostatok času a úsilia pri vybavovaní byrokratických záležitostí. Bude potrebné vybaviť úradné záležitosti a to všetko kvôli tomu, aby ste si vytvorili firmu, s ktorou budete môcť svoj podnikateľský plán rozbehnúť.

Vytvoriť firmu znamená zapísať ju bez problémov do Obchodného registra SR (OR SR). A to opäť ľahšie vyznie, než sa to podarí v realite. Pri zápise je potrebné splniť niekoľko bodov, uveďme napríklad potrebu doložiť zakladateľské listiny, zaevidovať oficiálne sídlo pre firmu (ak máte nehnuteľnosť v prenájme, je potrebný súhlas majiteľa), doložiť živnostenské opatrenia k vybranému predmetu podnikania a zložiť základné imanie v minimálnej výške 5 000 eur.

Ruka, plán

A potom ako sa firma založí, je doporučené zaregistrovať ju u správcu dane.

Pri zápise obchodnej spoločnosti do OR SR sa navyše môžete stretnúť s prekážkami a keď sa do toho pustíte, to ešte neznamená, že to aj okamžite vybavíte. A samotný zápis firmy môže trvať aj mesiac.

Potom však existuje aj alternatívne a v súčasnosti veľmi populárne riešenie, firmy na predaj https://41business.com/predaj-ready-made vám ponúkajú mnohé z novozaložených ready – made spoločností.

  • Sú to predzaložené spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.), ktorých sa majiteľ nechce zbaviť ale založili sa z dôvodu, aby sa so ziskom predávali. Je totiž rýchlejšie a ľahšie takúto firmu hotovú kúpiť, ako ju zakladať od začiatku.