V Kapskom meste veje doslova iný vietor. Morský vietor, ktorý veje od juhu  pravidelne zaháňa smog a  pôvodcov ochorení- miestny ho preto nazývajú kapským lekárom. Denný rytmus tohto mesta je pohodlný a pokojný aj preto ho ľudia prezývajú Escape Town. Skrátka tu si nájde človek čas aj na trojhodinový obed.
Čo sa týka ubytovanie, nájdete tu čisté hotely a ubytovne. Izby sú vybavené kúpeľňou, telefónom a televízorom. Niektoré drahšie hotely ponúkajú apartmány, kde je k dispozícii aj kuchyňa.kapské měst.jpg
Čo vidieť v Kapskom meste? 
Bo-Kaap:v úzkych uličkách na úbočí kopca Signal Hill sú na sebe natlačené pestrofarebné domčeky najstaršej mestskej štvrti. Bývajú tu hlavne moslimovia. Nachádza sa tu múzeum Bo-Kaap, mešita Auwal, ktorá je oficiálne najstaršou mešitou v Juhoafrickej republike. Ak chcete ochutnať tradičnú kapsko- malajskú kuchyňu, tak to urobte určite tu.
Castle of good hope: pevnosť na pôdoryse  päť cípej hviezdy bola dokončená v roku 1697, a je tak najstaršou stavbou v zemi. Momentálne je v nej umiestnené vojenské múzeum.
Groot Constantia: historické vinárstvo nádhernom údolí Constantia a taktiež pozoruhodné múzeum vín.
Kirstenbosch Gardens:jedna z najväčších botanických záhrad na svete. Nachádza sa tu viac ako 20000 druhov rastlín. Zaujímavý je skleník, kde sú predstavené rôzne ekosystémy južnej Afriky. V letných mesiacoch sa tu každú nedeľu konajú koncerty rôznych žánrov. Oplatí sa sem prísť s piknikovým košom a vychutnať si nádherné prostredie.JAR.jpg
Stolová hora:lanovkou vyjdete na vrchol symbolu Kapského mesta- do výšky 1086 metrov. Pokiaľ sa vám bude zdať čakanie na lanovku príliš dlhé, vyjdite hore peši. Trvá to okolo troch hodín, ale ten rozprávkový pohľad stojí za to. Hore však býva omnoho chladnejšie, preto si vezmite na oblečenie aj niečo teplé.
Companys Gardens:Riebeeckova zeleninová záhrada  dnes predstavuje zelené pľúca tohto mesta. Je to ideálne miesto na kŕmenie holubov, na oddych a pozorovanie miestneho života.