Určite ste už niekedy počuli o LED svetlách, minimálne o LED pásoch, ktoré sa stali veľmi populárnymi hlavne v posledných pár rokoch. Vedeli ste však, že medzi rodinu LED osvetlenia patria aj LED moduly? Pokiaľ ste o moduloch nikdy nepočuli, ide vlastne o podobný produkt ako sú LED pásy s rovnakými výhodami ako majú všetky iné LED svetlá. Sú teda veľmi trvácne s neuveriteľnou výdržou, dajú sa umiestniť aj vonku, sú šetrné voči nákladnosti na spotrebu elektriny a nie sú závadné ani zdraviu nebezpečné. Okrem toho nesmieme zabudnúť ani na ďalšie významné vlastnosti ako je umiestnenie aj na také lokality, kde nie je možné použiť ostatné druhy žiaroviek.

Reklama z LED modulov

Najčastejšie sa LED moduly využívajú vo vonkajších priestoroch, napríklad na dekoračné účely alebo v komerčnom priemysle na svetelných reklamách, paneloch alebo iných reklamných nápisoch. Vďaka odolnosti voči počasiu a iným vonkajším vplyvom dokážu vydržať pomerne dlhú dobu so skvelou intenzitou svietenia. V prípade potreby ich však môžete použiť ako dekoráciu aj vo vnútri a to na rozličných miestach, pretože vďaka obojstrannej lepiacej páske, ktorá sa nachádza na druhej strane všetkých modulov, sa dajú jednoducho dať naozaj kdekoľvek. LED moduly fungujú na základe čipov a viete ich zohnať vo viacerých farebných prevedeniach od tých klasických bielych až po niekoľko farebných možností.

Obraz z LED modulov

Podobne ako iné typy LED svetiel, je možné zakúpiť aj moduly, ktoré majú zaujímavé svetelné režimy, napríklad stmievanie, blikanie, RGB (red-green-blue), ktorým sa dajú meniť viaceré farby a ich prechody, alebo DUAL-WHITE, cez ktorý si navolíte presne ten tepelný odtieň bieleho svetla, ktorý práve potrebujete. Zároveň nesmieme zabudnúť ani na možnosť ovládať ich cez aplikáciu na smartfóne, tablete, či inom smart zariadení, prípadne cez diaľkový ovládač. Keď teda hľadáte niečo, čím by ste mohli oživiť svoju domácnosť alebo zvýrazniť vašu reklamu, určite sa po LED moduloch obzrite.