Sklenené obrazy
Medzi moderné interiérové doplnky patria aj čoraz obľúbenejšie sklenené obrazy. Na priehľadnú sklenenú dosku je zo zadnej strany kvalitnými technológiami natlačený motív. Na tieto obrazy sa nedáva rám. Sklenená doska zaručí krásny lesk a dojem, že obraz na stene akoby plával. Sú malé do menších priestorov, ale aj veľké na veľkú stenu. Čo sa týka motívov, veľmi obľúbené sú obrazy s motívom Zen, teda s bambusom, orchideami, čiernymi či sivými kameňmi, s budhom, sviečkami. Mali by navodzovať pocity pohody a relaxácie. Veľkej obľube sa tešia aj obrazy do kuchyne s pekne naaranžovanými bylinkami, koreninami, ovocím, kávou alebo vínom. Obrazy s kvetmi sú stále populárne, takisto aj s prírodou, morom, horami, jazerami.

zen

Obrazy s LED svetielkami
Novinka medzi obrazmi. Motív je natlačený na plátne a zo zadnej strany má pripevnené LED svetielka. Na bočnej hrane obrazu je prepínač, ktorým sa svetielka zasvecujú, fungujú na baterky. Cez deň skrášľujú miestnosť, večer navodzujú romantickú atmosféru. Najčastejším motívom je už vyššie spomínaný zen motív, a to najviac sviečky, ktoré pri zapnutí svetielok vyzerajú, akoby mali skutočný plamienok. Sú doplnené kameňmi a orchideami. Takisto sú v ponuke obchodov aj obrazy s vysvietenými veľkomestami alebo mólami na mori a v jazerách, mosty. Svetielka môžu trvalo svietiť alebo blikať. Takýmito obrazmi rozhodne prekvapíte vaše návštevy.

svíčka

Obrazy natlačené na dreve
Obrazy na dreve vytvárajú príjemný romantický dojem. Motív je vytlačený priamo na ošetrenú a vyhladenú drevenú latku, alebo je vytlačený na jemný papier či tenké plátno, a to je pritlačené na drevenú dosku. Obraz má potom na povrchu štruktúru dreva. Motívy bývajú zväčša prírodné, napríklad pláž, more, kvety, les. Do kuchyne sa hodia obrazy s bylinkami. Vhodné sú najmä do priestorov zariadených v provensálskom štýle.