Je dosť pravdepodobné, zrejme isté, že budeme svedkami mnohých technologických pokrokov. Autá na elektrinu a roboti k našim službám.
Práve robotom sa budem v článku venovať, kedy sa z niektorých už stávajú dokonca celebrity! Síce nechodia na honosné večierky a nepijú najdrahšie víno, no aj napriek tomu ich už pozná dosť ľudí a získali si naše srdcia. Aj keď to znie neuveriteľne a nelogicky, niektorí nás získali svojim šarmom a inteligenciou. Iní zasa dokonca skutkami. Roboti sa pomaly, no isto stávajú súčasťou spoločnosti a o komunikáciu s nimi je veľký záujem. Navyše taký robot je naprogramovaný, aby bol príjemný a povedal človeku to, čo chce počuť. Teda nemusíme sa asi báť, že má momentálne zlú náladu, no nejaká porucha zrejme nastať môže.
dvě ruce
Poruchám sa ale nemám v pláne teraz venovať. Chcem spomenúť napríklad zaujímavý pozitívnejší prípad, kedy je na kamere v obchodnom centre zaznamenané, ako sa malé dievča štverá na vysoký regál a ten sa zrazu ide zrútiť z celou váhou nadol i s ňou. Mohlo by to dopadnúť dosť nepríjemne, no promobot prichádza k regálu a svojou rukou regál zadrží a teda zabráni pádu, čím zachráni malé dievča. A teraz tá záhadná vec- K tomuto nebol vôbec naprogramovaný!
model muže

Vôbec nemal v programe, že by mal v tom momente prísť a regál s dievčaťom podržať! Po tomto incidente sa stal z tohto promobota v obchodnom centre hrdina a návštevníci si s ním robia selfie.
hračka robot
Komicky známym hrdinom sa stal aj hliadkujúci robot z Washingtonu. Roky sa desíme tým, že nás raz roboti ovládnu a zničia, no tento robot zničil len seba a to komickým spôsobom. Vraví sa o takej humornej samovražde, kedy sa tento robot rozbehol k fontáne a následne do nej vošiel. Lenže ako vieme, elektronika a voda nejdú dokopy a teda týmto spôsobom predčasne ukončil svoju kariéru hliadkujúceho robota.