Donedávna bola klimatizácia alebo ľudovo známa „klíma“ väčšinou súčasťou obchodných centier, bánk, kancelárií a niektorých pracovísk. Netrvalo však dlho a ako ľudia sme si klimatizáciu obľúbili a následne prisvojili. Výsledkom je, že dnes sa klimatizácie trnava nachádzajú aj v našich bežných domácich interiéroch. Môže za to aj súčasná širšia ponuka klimatizácií vrátaných tých do bytov a domov. Moderné klímy sú navyše vybavené rôznymi vychytávkami.

  • Napríklad automatickým režimom chladenia a vykurovania alebo filtrami na prečistenie vzduchu.

Biela klimatizácia

Áno, presne tak, takéto klímy sa potom dajú využívať celoročne. Nastaví sa ideálna teplota a automatický režim sa postará o dosiahnutie nastavenej teploty v interiéri nehľadiac na to, aké počasie je práve vonku. Každopádne najčastejšie si asi klímu spájame s letom a (niekedy neznesiteľnými) letnými teplotami.

Rastúca teplota, teplomery

Na letných teplotách nie je nič zlé, konečne sa otvárajú kúpaliská, predáva sa zmrzlina a vonku je dlho svetlo. Ale každý to pozná, že všetkého veľa škodí a po určitom čase už zvýšené teploty prinášajú únavu, dehydratáciu, následné bolesti hlavy či zhoršený spánok. Teploty sa navyše počas leta zvyšujú. A je dôležité vedieť, že teplota v interiéroch je podobná ako zúri vonku, niekedy dokonca vyššia! Teplo sa lepí na steny a prechováva v nich. Vysoké teploty zúria ako vonku, tak aj u nás vnútri a otváranie okien nám v takomto prípade príliš nepomôže.

  • Tým najlepším riešením je klimatizácia!

Investícia do klimatizácií nie je náročná a v konečnom výsledku je rozumná. Investujeme predsa do svojho pohodlia a takisto zdravia! Moderné klímy s filtrami v ideálnej miere filtrujú, resp. čistia vzduch v interiéri a zbavujú ho alergénov a pachov. V interiéri vzniká zdravšie prostredie a my máme viac síl. Mozog a celkovo organizmus lepšie pracuje, sme plní energie a máme lepšiu náladu.