Obrúčka je snáď nezmazateľný symbol, ktorý nosia manželia na rukách. Na ľavých rukách. Na prstenníku ľavej ruky. Niekedy sa stane, že sa priamo pred oltárom táto ruka vymení a prsteň sa nasadí na prst opačnej ruky. Nie je to nič nezvyčajné, bola som tento rok na troch svadbách, z toho na dvoch sa to stalo, že nevesta si pomýlila ruku a navlieka prsteň na opačnú ruku. Nič sa nedeje, potom si to všimli a napravili.zlaté obrúčky.png

Naozaj je obrúčka teda taká dôležitá? V čom spočíva jej symbol? Krása? Alebo nenahraditeľnosť? Nie je to len zbytočný výdavok, ktorým sa snažia zlatníci zarobiť na manželstve? Je to povinné?

Obrúčka je symbolom nekonečnosti, pretože nemá konca. Nemala by mať však na sebe žiadne kamienky, pretože tie ju už pretínajú. Dnes sa však zvyknú dávať hlavne do ženských obrúčok práve takéto zirkóny, aby bola daná obrúčka krajšia. No, potom je problém s jej prípadným zväčšením alebo zmenšením a celkovo s tým, že kamienky vypadávajú z obrúčky. Nie je to nič nezvyčajné a možno ste sa s týmto problémom stretli aj vy.

Ja mám dnes skoro dva mesiace po svadbe na ruke obrúčku už nepretržite. Takisto aj môj manžel. Čo je celkom dosť nezvyčajné, pretože muži väčšinou svoju obrúčku nosiť nechcú. Ja som ho poprosila a keďže mal dovolenku po svadbe dva týždne tak ju tie dva týždne aj nosil. Celkom si zvykol a má ju na prste doteraz, čomu sa veľmi úprimne teším.nasadzovanie prsteňa.jpg

A čo váš manžel? Nosí svoju obrúčku alebo si ju dáva iba na zvláštne príležitosti? Na výlety, či oslavy? Do spoločnosti? Hneváte sa za to? Alebo je vám to jedno? A vy ju nosíte neustále? Alebo ste ju od svadby ešte ani nemali? Aký máte názor na zväčšenie alebo zmenšenie obrúčky, keď je posvätené?

Tak muži, ak chcete potešiť svoju manželku, dajte si dnes na ruku – prst svoju krásnu vyleštenú obrúčku. Ak to od vás vyžaduje, určite sa poteší.