Radi by ste išli na Vašu vysnívanú dovolenku,  no nemáte dostatok financií na ňu? Vyskúšajte pár tipov a rád ako si na vaše miesto odpočinku nasporíte veľmi jednoducho. Dovolenka je miestom relaxovania,  odpočinku, oddychovania od pracovných povinností a niekedy aj ticho bez vašich malých ratolestí. Kto by si nechcel užiť dovolenku bez svojich detí? Len tak ležať na pláži so svojím partnerom a vychutnávať si jemný vánok,  ktorý prúdi z mora? Je možné si na takýto relax naozaj nasporiť bez toho,  aby nám to zruinovalo náš finančný rozpočet? Neveríte že sa to dá? Áno je to možné a veľmi jednoduché.

Pláž

Stačí, keď si každý mesiac odložíte zopár eur bokom do obálky s názvom dovolenka. Je tu aj druhá možnosť,  o ktorej často hovorieval môj kolega z práce. Vždy si dajte drobné mince z peňaženky bokom do pokladničky. Vie sa vám nazbierať pekná sumička a tak si aspoň pre jedného z vás nemusíte platiť letenku alebo ubytovanie. Budete mať už nasporené aspoň z polovice vašej ceny pobytu. Správne vybraté miesto vašej dovolenky je veľmi kľúčové. Potrebujete ho mať naplánované a vedieť, ako sa tam dopravíte. Ak chcete ísť na dovolenku, môžete využiť leteckú dopravu, vlakovú dopravu, lodnú dopravu, či ísť svojim vlastným osobným autom.

pláž

Na dovolenku len málokto jazdí na bicykli. Zvážte svoje možnosti, či už finančné alebo aj priestorové, kvôli batožine. Na dovolenku musíte rárať s množstvom batožiny, ktorú si musíte zabaliť. Pri letnej dovolenke je batožiny rozhodne omnoho menej, ako pri zimnej dovolenke. Na dovolenke by ste sa mali cítiť naozaj príjemne a stráviť ju tak, aby vyhovovala vašim potrebám. Ak radi plávate, využite zahraničie a more. Ak však radi lyžujete, určite by ste mali ísť na zimnú dovolenku. Dovolenka je miestom oddychu a relaxovania. Ak radi pozeráte historické pamiatky, mali by ste si popozerať rôzne poznávacie zájazdy, kde uvidíte to, čo vás láka. Na dovolenku má právo ísť každý jeden človek. Či ste mladý alebo starý. Prečo by ste sa mali trápiť cez letné horúčavy doma a neísť na svoju dovolenku? Každý človek túži po objavovaní miest, kde ešte nebol. Vyrazte si na výlet, či na dovolenku a potešte nielen svoju myseľ, ale aj vašu rodinu, či dokonca priateľov.