Rozhodli ste sa, že sa do stavby zimnej záhrady vedľa vášho domu pustíte, takpovediac, na vlastnú päsť? Nie je to vôbec zlý nápad, ale je tu jedno dosť veľké „ALE“. Aké? V prípade vlastnoručne skonštruovanej zimnej záhrady, si musíte dať obrovský pozor na to, aby prežila aj zimu, kedy na ňu napadá sneh.

Moderná budova s presklenými stenami

V čom sú kupované záhrady lepšie
Začnime tým, aké majú výhody tie zimné záhrady, ktoré si len objednáte, zaplatíte a budú vám vyrobené a postavené na kľúč. Na takéto sklenené stavby dostanete záruku, v prípade skutočne kvalitných záhrad aj certifikát, ktorý hovorí o tom, že je záhrada bezpečná. Áno, toto všetko vás bude stáť peniaze, no na druhej strane vás to nebude stáť žiadny čas a taktiež nebudete riskovať nejaké tie omyli pri stavaní a zostavovaní záhrady.

Miestnosť s presklenými dverami a rastlinami

Na čo si dať pozor, keď sa do konštruovania pustíte sami.
Zimná záhrada vlastne pozostáva zo samostatných tabúľ skla, ktoré sú upevnené v nejakej konštrukcii. Práve tá musí byť dostatočne pevná, pretože rozhoduje o celkovej stabilite a odolnosti vašej zimnej záhrady. Aby táto sklenené stavba bezpečne prežila najmä zimu, je potrebné použiť skutočne pevné a kvalitné hliníkové a protipožiarne konštrukcie https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/protipoziarne-konstrukcie/. Na týchto materiáloch ani náhodou nešetrite. Musíte si uvedomiť, že musia udržať celú váhu skla a taktiež váhu všetkého, čo na toto sklo padne, teda napríklad sneh počas zimy.

Sneh musíte odpratávať priebežne
Aby vaša zimná záhrada zimu skutočne prežila v tom najlepšom zdraví, musíte si dať pozor na to, aby ste z jej hornej časti – zo strechy, sneh odpratávali pravidelne. Konštrukcia z pevného materiálu je totiž len jedna vec. Druhá vec je sklo, ktoré nemá takú výdrž, a to ani vtedy, ak by ste zainvestovali do toho najkvalitnejšieho a najdrahšieho druhu skla. Takže, priatelia, sneh odpratávajte vždy, keď vám na vašu milovanú zimnú záhradu napadá.