Každá domácnosť chce mať peknú strechu. Avšak nielen peknú, ale aj kvalitnú. Na to, či to tak v skutočnosti bude, má vplyv viacero faktorov. Od typu strešnej krytiny až po jej farebné prevedenie či tvar a materiál, z ktorého bola vyrobená. Strecha by mala byť trvácna – niektoré strechy vydržia aj 50 rokov, a to v tej najvyššej kvalite. Pri výbere krytiny by sme sa mali riadiť tým, čo bude pre našu strechu skutočne vhodné a nie tým, čo sa nám páči. Ak pre našu strechu vyberieme to najlepšie, tá sa nám odvďačí dlhou životnosťou a farebnou trvácnosťou.

tašky

Základné farebné vyhotovenia škridlí

Škridle sa vyrábajú v rozličných odtieňoch. Avšak nie všetky odtiene si dokážu udržať svoju stálu farbu. Na stálofarebnosť má vplyv hlavne počasie a ostatné poveternostné vplyvy. Rôzne farby škridlí so sebou prinášajú rôzne výhody a nevýhody. Ak ste teda vo fáze rozhodovania, akú farbu krytiny zvolíte, poraďte sa vopred s odborníkom na strešnú krytinu. Škridle sa na základe farby rozdeľujú do nasledovných kategórií:
Tmavá škridla:patrí medzi najväčšie trendy súčasnosti, ktoré môžme spozorovať na viacerých novostavbách. Najpoužívanejšou farbou je čierna, ktorá na streche pôsobí veľmi vkusne a elegantne. Musí však byť vhodne zladená s farbou fasády – napríklad s bielou. Takáto farba je však vďaka svojim vlastnostiam vhodná skôr do oblastí, v ktorých sa počas roka nevyskytuje príliš veľa slnečných dní. Čierna farba nielen na streche, ale vo všeobecnosti vystupuje ako „absorbér“, ktorý priťahuje teplo. V tomto prípade môžu byť teda slnečné lúče skôr na škodu, nakoľko môžu spôsobiť prehriatie stavby.
Červená škridla: červená farba strechy je tou, s ktorou sa môžme na strechách stretávať najčastejšie. Červená škridla má za sebou dlhú históriu – v minulosti sa pri stavbe strechy používala tehla, ktorá mala podobnú, červenú farbu. Červená škridla v porovnaní s čiernou pôsobí tak, že odráža slnečné lúče. Je teda vhodnejšia na tie stavby, v ktorých domácnosť používa aj podkrovné priestory. K tejto farbe sa dokonale hodí fasáda sivej farby. Oveľa lepšie vynikne v kombinácií so svetlými fasádami.

střechy

Aké farebné kombinácie škridle s fasádou dnes vládnu svetu?

Čo sa týka strešnej krytiny červenej farby, dokonale sa hodí v kombinácii so svetlou farbou fasády – napríklad krémová či sivá. Tmavú krytinu vhodne nakombinujete tiež so svetlými tónmi, avšak v sýtejších farbách, ako napríklad v kombinácií s bledožltou. Obľúbenou kombináciou je aj tmavohnedá farba krytiny s červenou fasádou. Ak aj vás zaujala problematika škridlí, navštívte stránkuwww.krytina.sk, kde nájdete množstvo cenných informácií, ktoré vám pomôžu vybrať si tú najlepšiu.